W celu usprawnienia jakości usług należy stale udoskonalać stronę. Sprawdź więc, czy warto korzystać z live chatu na stronie i jak wpływa to na odbiorców.


Sukcesem każdej strony lub sklepu internetowego jest przede wszystkim stały rozwój. Szczególnie dotyczy to sklepów internetowych, gdzie trzeba cały czas czuwać nad sprzedażą, wprowadzając nowe promocje, specjalne oferty czy po prostu ulepszając działanie sklepu.Właśnie na tym ostatnim aspekcie skupia się ten tekst. Rozpatrzymy korzyści funkcji live chatuzainstalowanego na stronie i sprawdzimy, czy taki system jest wart uwagi.Live chaty przeżywają aktualnie małe oblężenie. Stale rośnie ich popularność i spotkać można coraz więcej tego typu rozwiązań na stronach. Jest to przede wszystkim rozwiązanie mocno nakierowane na użytkowników. Funkcja ta jest przygotowana specjalnie z myślą o potrzebach odwiedzających i być może dlatego cieszy się rosnącą popularnością.Z punktu użytkownika live chat może być bardzo dużym ułatwieniem i szansą na szybkie zadanie pytania. Z kolei właściciele takich serwisów mogą liczyć na stosunkowo mały koszt utrzymania takiego dodatku, a potencjalne korzyści wydają się dostateczną zachętą.Sprawdźmy zatem, czy warto korzystać z live chatu na stronie internetowej i jak może pomóc to w zwiększeniu dochodów oraz usprawnieniu kwestii kontaktu z potencjalnymi klientami.

Zaczynamy!


Jeżeli jesteś zainteresowany/a bezpłatnym wdrożeniem chatu online na swoją stronę (0 zł do końca września) zostaw na naszym czacie swój adres e-mail lub numer telefonu 🙂


Dlaczego warto korzystać z live chatu na stronie? – 5 powodów

1. Niedroga inwestycja, alternatywa dla call center.

W internecie nie brakuje gotowych systemów z chatem, które można w łatwy sposobów zintegrować ze stroną internetową. Cały proces instalacji jest więc mało czasochłonny.

Ponadto dla małych przedsiębiorstw można taki dodatek obsługiwać praktycznie bez dodatkowych kosztów. Istnieją darmowe plany, które często wystarczają i służą z powodzeniem, bez konieczności korzystania z płatnych pakietów.

Ponadto jest to świetna alternatywa do tzw. call center.

W praktyce jedna osoba na infolinii może obsłużyć w tym samym czasie jeden telefon. Każda kolejna dzwoniąca osoba musi poczekać zatem na swoją kolej. W kontakcie poprzez live chat, taka sytuacja jest delikatnie inna. Tutaj jeden pracownik jest w stanie prowadzić kilka rozmów na czacie równolegle. Eliminujemy więc kolejki, a co za tym idzie – narastającą frustrację w użytkownikach, bo nikt nie lubi przecież czekać. Obsługujemy zatem więcej odwiedzających jednocześnie.

Oczywiście wszystko zależy od skali serwisu i liczby pracowników odpowiedzialnych za odbieranie telefonów. Jednak w kontekście liczby obsłużonych klientów w tym samym czasie przez jedną osobę, live chat siłą rzeczy pokonuje tradycyjny telefon.

2. Możliwość zwiększenia zysków.

Twórcy tego typu rozwiązań wymieniają jako jedną z zalet to, że dzięki takiemu dodatkowi można zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym. Jest to niewątpliwie chwyt marketingowy, jednak patrząc na to obiektywnie, trzeba przyznać, że coś w tym jest.

Ogólnie przecież lubimy podpytywać znajomych o rady i opinie na dany temat. Często polecamy sobie nawzajem jakieś usługi czy produkty. Zazwyczaj mamy kogoś takiego po prostu przy boku. Z live chatem mamy identyczną sytuację. Przeglądając asortyment czy kupując, mamy cały czas kogoś przy sobie i podświadomie wiemy, że w przypadku problemów szybko napiszemy i uzyskamy odpowiedź.

Podobnie jest z kwestią podpowiedzi. Tutaj również ktoś rozwiąże Twój dylemat i wyciągnie do Ciebie pomocną dłoń. Jako użytkownik czujemy się pewniej podczas zakupów i mamy do kogo zwrócić się w trakcie problemów, czy narastających pytań. Jest to więc swego rodzaju dodatkowe wsparcie.

Zatem, czy warto korzystać z live chatu w sklepie internetowym, jako ze sposobu na zwiększenie sprzedaży? Jak widać, tak.

4. Z założenia szybka forma kontaktu.

Live chat na stronie internetowej to również szybka forma kontaktu. Oczywiście przy założeniu, że ktoś aktualnie jest online. Jednak przy obecnym dostępie do komputerów i częstej konieczności korzystania z ich dobrodziejstw, nie jest to problemowe. Równie dobrze można taki live chat obsługiwać tak jakby „w tle”, pomiędzy codziennymi zadaniami.

Będąc online, mamy szansę na szybką reakcję na zadane pytania. Użytkownicy z kolei otrzymują natychmiastową odpowiedź, co przekłada się na ich ogólne zadowolenie i pozytywne odczucia.

5. Swego rodzaju dowód społeczny.

Dowody społeczne są niesłychanie ważne na stronie internetowej. Potwierdzają rzetelność wykonywania usług i umacniają klientów w przekonaniu, że jesteśmy godni polecenia.

Live chat na stronie to również jeden z takich dowodów. Przekonuje odwiedzających o autentyczności firmy oraz pokazuje, że gdzieś po drugiej stronie jest ktoś, kto pomoże i doradzi w potrzebie.

Jest to również kontakt bezpośredni, ponieważ ewentualna rozmowa toczy się w czasie rzeczywistym. Różni się to zatem znacząco od tradycyjnej formy kontaktu poprzez formularz online, gdzie, wysyłając zapytanie, tak naprawdę nie wiemy, co dalej się z tym dzieje. Dostajemy jedynie informację o pozytywnym wysłaniu wiadomości, a następnie czekamy. Nie wiemy, kto i kiedy nam odpowie.

Jednak na tym korzyści się nie kończą. Sprawdźmy kolejne plusy i przekonajmy się, czy warto korzystać z live chatu.


Czy warto korzystać z live chatu? – podsumowanie korzyści

Jak widać, live chat potrafi wnieść dużo pozytywnych wartości w życie strony. Jest to duży krok w kierunku kontaktu z klientami i szansa na szybkie reagowanie na ich problemy i potrzeby.

Stanowi dodatkowe wsparcie dla użytkownika, który poruszając się po serwisie, ma szansę zostać przekształcony z odwiedzającego w kupującego.

Zbierzmy zatem jeszcze raz wszystkie korzyści i przedstawmy je w formie pigułki wiedzy. Live chat na stronie to:

 • Niedrogi koszt utrzymania narzędzia, często wystarczy nawet darmowy pakiet usługi.
 • Łatwa instalacja usługi na stronie.
 • Świetna alternatywa dla kontaktu telefonicznego.
 • Jeden użytkownik może prowadzić chat z kilkoma klientami jednocześnie, co w przypadku rozmowy telefonicznej jest niemożliwie.
 • Możliwość obsługi chatu w tle, pomiędzy codziennymi zadaniami.
 • Sposób na wyróżnienie się z szerokiego grona konkurentów.
 • Szansa na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym.
 • Szybka i bezpośrednia forma kontaktu.
 • Jest to dowód społeczny wzbudzający zaufanie.
 • Rośnie lojalność użytkowników do marki.
 • Szansa na otrzymywanie wartościowych danych wynikających z rozmowy, które mogą pomóc w usprawnieniu świadczonych usług.

Jak widać, lista jest obszerna, a pozytywnych aspektów jest niemało. Można zatem z czym sumieniem stwierdzić, że warto korzystać z live chatu na stronie internetowej.


Jeżeli jesteś zainteresowany/a bezpłatnym wdrożeniem chatu online na swoją stronę (0 zł do końca września) zostaw na naszym czacie swój adres e-mail lub numer telefonu 🙂